Пн-Пт: 9.00 - 18.00

Проспект Голосіївський, 132, 16 поверх, БЦ «Реле», ВДНГ

finservice.in.ua

Реєстрація відокремленого підрозділу ТОВ, ПП

Реєстрація відокремленого підрозділу ТОВ, ПП
Згідно з чинним законодавством України для юридичних осіб (на відміну від фізичних осіб – підприємців) передбачено можливість створення відокремлених підрозділів.

Відокремлені підрозділи (одиниці)- структурні підрозділи юридичних осіб (філії, представництва, відділення), які виробляють продукцію, реалізовують товари (виконують роботи, надають послуги) та здійснюють інші операції і не мають статусу юридичної особи. Здійснює свою діяльність від імені юридичної особи-резидента. Відокремлені підрозділи наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законом. Вони можуть мати рахунок (рахунки) в установах банку.

Філія— відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій, зокрема функції представництва. Філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном, що надано їхньою юридичною особою, і діють на підставі затверджених ним положень. Керівники філій призначаються юридичною особою і діють на підставі його доручення. Відомості про філії мають бути вказані в засновницьких документах тої юридичної особи, що створила їх . Філія може об’єднувати підрозділи підприємства (цехи, дільниці тощо), що виготовлюють продукцію, виконують роботи, надають послуги або здійснюють їх продаж в єдиному технологічному процесі з юридичною особою. Філіям та іншим відокремленим підрозділам підприємств дозволяється виготовлення печаток.

Представництво - відокремлений підрозділ, здійснює захист та представництво інтересів юридичної особи: організовує ведення переддоговірної та договірної роботи, налагоджує партнерські зв’язки, здійснює претензійний чи судовий захист інтересів юридичної особи тощо.

Філії та представництва не підлягають спеціальній державній реєстрації на противагу процедурі реєстрації юридичних осіб. Відомості про відокремлені підрозділи юридичної особи долучаються до реєстраційної справи такої юридичної особи та включаються до ЄДР. Для проведення включення відомостей про створення відокремленого підрозділу виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов’язані подати державному реєстратору за місцем знаходження юридичної особи:

Заповнену реєстраційну картку форми №5
Рішення органу управління юридичної особи про створення відокремленого підрозділу
Документи, які потрібно надати для реєстрації філії
Оригінали й нотаріально засвідчені копії документів засновника юр. особи
Свідоцтво про державну реєстрацію ( оригінал і 2 нотаріально засвідчені копії)
Довідка статистики (оригінал, нотаріально засвідчений прим., копія, засвідчена печаткою підприємства)
Статут (оригінал і нотаріально засвідчений прим.)
Копію довідки 4-ОПП (з мокрою печаткою податкової інспекції, строком видачі не більше місяця)
Копію довідки 4- ОПП, завірену печаткою підприємства
Довідку про відсутність заборгованості перед бюджетом
Протокол зборів (рішення) засновників засновника про створення філії
Ксерокопії паспортів й ідентифікаційних номерів посадових осіб (директора, гол. бухгалтера філії)
Документ, що підтверджує повноваження особи, що буде підписувати документи від юр. особи (наказ на директора, довіреність від імені директора)
Договір оренди й правовстановлюючий документ від орендодавця (ксерокопію свідоцтва про право власності, договір купівлі-продажу з оцінкою БТІ)